Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe na terenie przedszkola organizowane są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli BEZPŁATNIE.

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI GLOTTODYDAKTYKI

Od momentu utworzenia przedszkola, zajęcia towarzyszą nam każdego dnia,

10- letnie doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że:

• Umiejętność czytania otwiera drogę pozyskiwania wiedzy z każdej dziedziny życia.
  • Niezwykle skuteczny system prof. B. Rocławskiego, który daje możliwość opanowania czytania i pisania już we wczesnym wieku przedszkolnym.
  • Zajęcia dają dzieciom szansę osiągnięcia sukcesu w szkole i zapobiegają przyszłym trudnościom w czytaniu, pisaniu i rozumieniu tekstu czytanego.
  • Dzieci podczas zajęć poznają świat głosek i liter poprzez uczestniczenie w różnorodnych, interesujących zabawach dydaktycznych m.in. z KLOCKAMI LOGO.

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI MUZYKOTERAPII

• Muzykoterapia posiada wielorakie właściwości pozwalające na lepsze zrozumienie siebie i świata.
  • Podczas zajęć dzieci uczą się większej świadomości własnego ciała, umiejętności odreagowania napięć i wyzwolenia emocji.
  • Muzykoterapia zapewnia prawidłowy rozwój osobowości, kształtuje zainteresowania, uczy koncentracji, pozwala zrelaksować się i odprężyć, a także zwiększa pewność siebie.
  • Zajęcia muzyczne w przedszkolu zmierzają do osiągania przez dzieci sukcesów dostosowanych do ich możliwości.
  • Zajęcia muzyczne mają fundamentalne znaczenie dla rozwoju i wychowania oraz kultury społeczeństwa. Muzyka umożliwia dzieciom łatwiejsze komunikowanie się z rówieśnikami oraz osobami dorosłymi, ponieważ przełamuje bariery nieśmiałości.

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII

• Opieramy się na autorskim programie przedszkola opierającym się na nowoczesnej literaturze, docierającej do najbardziej ukrytych i niewidzialnych lęków, problemów, rozterek naszych pociech.
  • Czytając dziecku terapeutyczne bajki i opowiadania, możemy przepracować w bezpieczny dla niego sposób wiele problemów.
  • Skuteczna pomoc w łagodzeniu dziecięcych lęków.
Data dodania: 2019-06-04 07:46:17
Data edycji: 2019-06-06 11:41:21